מונחים מקצועיים בנושא אחסון אתרים

עולם אחסון האתרים מורכב מרוב של מושגים טכניים שעשויים לא להיות מוכרים, ואף מבלבלים, עבור אנשים שאינם מגיעים מהתחום אך נאלצים להתמודד עמו לצורך העלאת האתר לאוויר. פעמים רבות הבלבול הזה הוא שמביא להחלטות לא נכונות, שעולות לבעלי האתרים ביוקר.

אחסון אתרים מונחים מקצועייםלטובת כל מי שאינו דובר 'טכנית' שוטפת, ואינו בקי ברזי אחסון האתרים, הרכבנו מילון מושגים בסיסי, שיאפשר לכם לבצע את טבילת האש הראשונה שלכם בעולם זה. כאן תוכלו למצוא את כל הקריטריונים החשובים שבאמצעותם תוכלו לבחון את טיבן של חברות אחסון האתרים הפוטנציאליות בהן תיתקלו.

תעבורה חודשית

כשאתם מבקרים באתרים החביבים עליכם, מה אתם עושים? סביר להניח שאתם צורכים בהם מידע, מעלים או מורידים מהם תמונות או קבצים אחרים. הפואנטה היא שבעת הביקור שלכם באתר, אינכם עומדים במקום. התזוזה הזו של הגולשים, וכמות המידע אשר מועברת לתוך האתר ומחוצה לו, מיוצגת באמצעות התעבורה החודשית. מטבע הדברים, לכל אתר, בהתאם לייעודו וגודלו, קיימת תעבורה חודשית שונה.

שטח אחסון

זוכרים שהזכרנו שכל אתר נבדל מהשני בתעבורה החודשית שלו? לא מדובר בהבדל היחידי. האתרים נבדלים זה מזה גם ברמת שטח האחסון המוקצה לכל אחד ואחד מהם. מדובר בפרמטר מוחשי מאוד, שנועד למדוד את נפח האתר, או במילים אחרות, המקום שיש להקצות לצורך האתר על גבי השרת השיתופי.

דומיין / כתובת אינטרנט

בדיוק כפי שאינכם יכולים למצוא את יעדכם באמצעות הג'יפיאס מבלי שתקלידו את הכתובת המבוקשת, כך גם לא תוכלו למצוא את אתר האינטרנט הנדרש מבלי להקליד את כתובתו. את הזירה הוירטואלית אפשר להשוות לשכונה שבה ממוקמות אחד ליד השני אלפי כתובות אליהן נכנסים כל יום אורחים.

אלא שבניגוד לכתובת אמיתית, שחייבת להיות כתובה בשפה העברית במידה והיא ממוקמת בישראל, כאן יש לכם את חופש הבחירה לבחור דומיין בעברית או באנגלית, בתנאי שהוא קליט ויהיה נוח להקליד אותו בשורת החיפוש במטרה להגיע לאתר שלכם.

תיבת דואר אלקטרוני

כשאנחנו מתחברים לספקית אינטרנט חדשה, אנחנו מקבלים בנוסף לשירותים הרגילים גם כתובת דואר אלקטרונית עם הדומיין של אותה ספקית. עקרון דומה נשמר גם בעת ההתקשרות עם חברת אחסון האתרים, שמעניקה לנו בנוסף לשירותי האחסון גם כתובת אלקטרונית עם דומיין אישי, בפורמט הבא: name@yourdomain.com. האפשרות הזו חשובה מסיבה אחת עיקרית: היא מאפשרת לנו לשדר רושם רציני יותר בעת ההתקשרות במייל. כשפועלים על דומיין של ספק אחר, נוצר רושם חובבני, שהרי כל אחד יכול לפתוח לעצמו תיבת מייל ללא תשלום.

אחסון אתרים שיתופי

את אחסון האתרים השיתופי ניתן להשוות לקניון: כל חנויות הקניון כפופות בסופו של דבר לקומה אחת ולכן הן נתונות לשינויים שעשויים להתרחש באותה קומה, ועם זאת, אין קשר ישיר בין חנות אחת לשניה, וכולן מתפקדות במקביל גם באופן עצמאי.

זה בדיוק מה שקורה גם באחסון השיתופי: מדובר במקום פיזי המאסף לתוכו אתרים שונים שמקורם בלקוחות שונים לחלוטין, שאין ביניהם שום זיקה. המכנה המשותף של כל האתרים הללו הוא שכולם מתבקשים לחלוק יחדיו את הזכרון, המעבד ומאפיינים טכניים נוספים המאפיינים את השרת.

ממשק ניהול

כל בעל אתר רוצה שתהיה לו גישה חופשית אל מאחורי הקלעים של האתר שלו, במידה וירצה לערוך בו שינויים או עדכונים. בדיוק למטרה זו נועד ממשק הניהול, שתפקידו לאפשר לבעל העסק לנהל מעקב אמיתי אחר הנעשה באתר שלו ולבצע בו שינויים במידת הצורך, מבלי שיהיה תלוי בחסדיה של חברת אחסון האתרים בכל פעולה.

מערכת הפעלה

אתר המאוחסן על גבי שרת מתופעל באמצעות מערכת הפעלה, כאשר הבחירה במערכת ההפעלה הרלוונטית מותנית בשפת התכנות שבאמצעותה נוצר האתר. נסביר: אתרים הבנויים בשפת תכנות ASP/ASP.net יתאימו למערכת הפעלה וינדוס, ולעומתם אתרים הבנויים בשפת תכנות PHP יצריכו מערכת הפעלה מסוג לינוקס. יש לציין כי שתי מערכות ההפעלה נחשבות למצויינות, אם כי הוינדוס נחשבת ליקרה מביניהן היות והיא מחייבת את הבוחר בה לרכוש רשיונות בתשלום.

לאחר שקראתם את המאמר, מומלץ לקרוא את המאמר הבא:
אחסון אתרים זול
אחסון אתרים זול הוא היקר!
הצורך להפעיל שיקול דעת הוא קריטי במיוחד בכל הנוגע לבחירת חברת אחסון אתרים, תחום שבו רמת המחירים היא מגוונת מאוד, ולכן קל להתפתות ולבחור בחברת אחסון האתרים המציעה את השירותים...
צור קשר
077-4604410

מלאו את הפרטים לקבלת מידע והצעת מחיר

*
*
*
חובה למלא את המסומן ב
*