איך לבחור דומיין מתאים לאתר שלכם?

אילו הייתה לכם האפשרות לבחור את מספר תעודת הזהות שלכם, אין ספק שהיה מדובר בסידור ספרות קליט, כזה שקל לזכור. זה בדיוק מה שקורה בעולם הדומיינים, שהם למעשה תעודת הזהות של האתר: אתם יכולים לבחור את הדומיין בעצמכם כך שיהיה קליט וקל לשינון.

איך לבחור דומיין הדומיין הנבחר אמנם חשוב מאוד, אבל במקביל כדאי לשמור על פרופורציות בריאות. ישנה אמרה בכדורגל האומרת כי השחקן הוא זה שעושה את המספר ולא להיפך, והיא תופסת גם בעולם הדומיינים. בסופו של דבר, החשוב מכל הוא שהאתר שלכם יהיה מוצלח, והוא זה ש'יעשה' את הדומיין ולא להיפך.

כל הדומיינים תפוסים!

הבחירה בדומיין המתאים היא לא בדיוק חופשית, היות והיא מותנית בבחירת דומיינים שלא נתפסו בעבר. זו משימה לא פשוטה בכלל כשקיימים כבר מיליוני דומיינים תפוסים. גם אם חשבתם על רעיון מבריק לכתובת האתר - רוב הסיכויים שלא המצאתם את הגלגל ומישהו כבר חשב על כך לפניכם.

למרות זאת, אל נאמר נואש! גם אם הדומיין שימצא לא יהיה אידיאלי ב-100%, עדיין קיימות טכניקות למצוא דומיינים קליטים וקולעים למטרה. זה דורש מידה רבה יותר של תחכום כמובן, אבל זה בהחלט ריאלי, רק צריך להתמיד ולמצוא.

טיפים לבחירת דומיינים

כשאתם בוחרים דומיין, עליכם לחשוב על כך שהגולש שלכם צריך להיות מסוגל לזכור את הכתובת הזו בקלות. לכן מומלץ לבחור שם שיהיה קצר לשינון, או לחילופין שם ארוך יותר אבל קליט והגיוני. בנוסף, כדי לבחור שם שהוא קל לאיות, בייחוד כשמדובר באתרים ישראליים שיש לכתוב את שמם באנגלית.

במידה וישנו אתר כזה וקיימות מספר וריאציות לגבי האופן שבו ניתן לאיית את כתובתו - סימן שנעשתה כאן עבודה לא כל כך טובה בבחירת דומיין. אל תנסו להקשות על הגולש, ולכן וותרו על מקפים למיניהם, שסביר להניח שישכח להקליד. לבסוף, הקפידו לשלב מילות מפתח בכתובת, על מנת שהן יוכלו לעזור לדירוגים במנוע החיפוש. כמובן שזה יתפוס בעיקר עבור אתרים הכתובים בשפה האנגלית.

איך לבדוק האם הדומיין פנוי או תפוס?

על מנת שלא תתקבעו על דומיין שיתכן והוא תפוס, חשוב מאוד להריץ בדיקה ולוודא שעל הרעיון הגאוני שהגיתם לא חשבו כבר קודם לכן. בדיוק למטרה זו קיימים אתרים בשם liveDNS.co.il (בדיקת דומיינים ישראליים) ו- godaddy.com (בדיקת דומיינים עולמיים), המאפשרים באמצעות סריקה קצרה לבדוק האם דומיין מסויים פנוי או לא.

לא מוצאים דומיין מתאים?

אם בשלב הזה אתם מרגישים מרוקנים יצירתית, אל חשש! חברות בניית אתרים מקצועיות מבינות את הקושי לאתר דומיין מתאים, ולכן הן אוחזות בידע וביכולות המתאימות כדי לאתר דומיין שיענה על כל הקריטריונים שהוזכרו. זוכרים שדיברנו על טריקים מתוחכמים לאתר דומיינים? אלה בדיוק הטריקים שהחברות המקצועיות עושות בהם שימוש. מעוניינים לרכוש דומיין אבל לא בטוחים לגבי השם שנמצא? התייעצו קודם כל עם חברת בניית אתרים מקצועית.


צור קשר
077-4604410

מלאו את הפרטים לקבלת מידע והצעת מחיר

*
*
*
חובה למלא את המסומן ב
*