בניית אתרים מותאמים לגוגל

כל מעשה במחשבה תחילה: בעל עסק המעוניין להקים אתר אינטרנט, מתבקש לחשוב על כל שלבי ההתקדמות של האתר מראשיתו ועד סופו, ולהקים תשתית מתאימה אשר תאפשר את כל הפעולות העתידיות הללו.

בניית אתר מותאם לגוגלאחד הקריטריונים שיבטיחו את הצלחת האתר היא התאמתו לגוגל. אלא שלא כל בעלי האתרים מודעים לחשיבות העצומה בבניית אתר מותאם לגוגל, ולכן אלו שכן מכירים ומבינים את החשיבות הזו, ובונים את האתר בהתאם, זוכים ליהנות מיתרון משמעותי על פני המתחרים שלא חשבו כמה צעדים קדימה וכעת נמצאים מאחורי המתחרים בגוגל.

איך מפצחים את גוגל?

קודם כל נתחיל ונאמר שהאלגוריתם של גוגל לא ידוע לאף חברת קידום אתרים. למרות זאת, חברות קידום אתרים רבות יודעות כיצד ניתן להשפיע על הדירוג בגוגל, ולא מדובר רק בספקולציות אלא בעובדות ממשיות בשטח. לכן, גם ההתברגות לעמוד הראשון של תוצאות החיפוש תחת מילות המפתח הרלוונטיות היא בהחלט ריאלית בתנאי שעובדים בצורה נכונה.

ואיך מתברגים לעמוד הראשון?

יש להבין שאין כאן נוסחאות קסם: בסופו של דבר, האתר שיהיה הכי שימושי ללקוח, הוא זה שיקודם בצורה האיכותית ביותר בתוצאות החיפוש. גוגל בוחן קריטריונים כמו מידת התאמתו של האתר לגולש והאם האתר בנוי בצורה מובנה ומספיק מסודרת.

האם תהיתם אי פעם כיצד האתר שלכם מקבל כותרת ואפילו תיאור בדף תוצאות החיפוש בגוגל? באמצעות תגי מטא שניתן לשלב בתוך הקוד של האתר, אתם למעשה יכולים לדרוש מגוגל: "הנה הכותרת והתיאור שאנחנו רוצים שיופיעו בתוצאות החיפוש, תשלב אותם!".

יש להתייחס לנושא הזה ברצינות הראויה לו, שכן הכותרת והתיאור לא רק יעזרו לדירוג שלכם בתוצאות החיפוש, אלא הם גם ישפיעו על אחוזי ההמרה בין הגולשים שיקראו את הכותרת והתיאור וימשיכו לאתר אחר, לבין הגולשים שיקראו את הכותרת והתיאור ויכנסו לאתר שלכם כי שכנעתם אותם. מכאן נובע שכל דף באתר שלכם מוכרח להתהדר בכותרת ותיאור נפרד משלו, ולכן חשוב לא לשכפל את אותה כותרת ואת אותו תיאור לכל עמודי האתר.

כיצד הופכים את האתר מותאם לגוגל?

עד עכשיו עסקנו בעיקר בכותרות ובתיאורים, אלא שלא שם מסתיימת מלאכת ההתאמה. חשוב מאוד לשלב כותרות, תפריטי ניווט וטקסט קריא וברור לגולש, על מנת להפוך את חוויית הגלישה שלו לנוחה ומהנה יותר, ובמקביל לשפר את תוצאות הדירוג.

נסו לענות על השאלה הבאה - האם האתר שלכם מעודכן? האלגוריתם של גוגל מחפש אתרים שמתעדכנים לעתים קרובות ומכילים שינויים ומידע עדכני ורלוונטי עבור הגולש. לכן, גוגל מעניק ציון איכות גבוה יותר לאתרים שהם דינמיים באופיים.

ומה עם הערך המוסף?
כל בעל אתר אשר מעוניין להתאים את האתר שלו לגוגל, ימלא אחר הקריטריונים שהוזכרו על מנת לשפר את הדירוג שלו בתוצאות החיפוש. כדי בכל זאת ליצור הבדלה בין המתחרים, יש לשאוף לספק ערך מוסף ללקוחות, אשר יגרום להם להישאר פרק זמן ארוך יותר באתר ומקביל גם ישפר את הדירוג המבוקש.

אין כמעט גולש כיום בעולם שלא מבצע שימוש באחד הכלים החינמיים שמעניק לנו גוגל, בין אם מדובר בתיבת הדואר Gmail או ברשת החברתית גוגל פלוס. השימוש בכלים הללו מאפשר לגוגל לאסוף מידע לגבי הרגלי הגלישה שלנו ולבחון כמה זמן אנו מעבירים בממוצע בכל אתר.

אתרים שהגולשים שוהים בהם פרק זמן ארוך יותר, הם אתרים שגוגל באופן אוטומטי מסווג כאתרים בעלי ערך מוסף לגולש ולכן אתרים אלה מקבלים ציון איכות גבוה יותר, שכן ההגיון אומר שאם הגולשים מבלים באתר בממוצע פרק זמן ארוך, סימן שהאתר יעיל וממוקד עבורם. כדי לייצר את הערך המוסף החשוב הזה, נסו להעמיד את עצמכם בנעליו של הגולש, ולשאול את עצמכם מה בתור גולש היה גורם לכם לבלות פרק זמן ממושך יותר באתר.


צור קשר
077-4604410

מלאו את הפרטים לקבלת מידע והצעת מחיר

*
*
*
חובה למלא את המסומן ב
*