הצעת מחיר לבניית אתר אינטרנט

בעל עסק שזו היכרותו הראשונה עם עולם האינטרנט מהפן העסקי, עשוי להיבהל לנוכח הצעת המחיר שתוצג בפניו. למידת התחום על מרכיביו השונים תבטל את אלמנט ההפתעה, ותלמד את בעל העסק מהי הצעה משתלמת.

הצעת מחיר לבניית אתרטעות נפוצה של בעלי העסק היא לחשוב שחובת ההוכחה מוטלת אך ורק על חברת בניית האתרים. נכון שתפקידה של החברה הוא לשדר רושם אטרקטיבי על מנת שתירצו להיעזר בשירותיה, אך כדי להבטיח שיתוף פעולה מוצלח, עליכם להכין שיעורי בית בתור הלקוחות הפוטנציאליים.

מטלות לבית לפני פנייה לחברת בניית אתרים

מהם בעצם שיעורי הבית ומדוע עליכם לטרוח לקראת הפגישה עם חברת בניית האתרים? ובכן, מהסיבה הפשוטה שהחברה, מקצועית ככל שתהיה, לא תוכל לנחש מהו המודל המושלם שלכם לאתר או מהן הציפיות שלכם לגבי בנייתו אלא אם כן תאמרו להם במפורט.

את סיעור המוחין שלכם תתחילו בקווים כלליים: הגדירו ראשית מה אתם מצפים מהאתר וכיצד תרצו שהוא ישרת אתכם, ואז תרדו לרזולוציה מדוייקת יותר, כמו מה יהיה גודל האתר וכמה עמודים יהיו בו. כמובן שלא מצפים שתדעו כיצד יראה כל עמוד ועמוד, אבל כמה שיותר אינפורמציה תבטיח שיתוף פעולה מוצלח יותר.

לבסוף, בקרו באתרי מתחרים החולקים איתכם אותה נישה כמוכם ונסו לבחון, מפרספקטיבה של גולש תמים, אילו מאפיינים אהבתם באתר ואילו לא. זו לא בושה לשאוב 'השראה' מאתרים אחרים, שכן מדובר בדוגמא מוחשית שתסייע לחברת בניית האתרים לקלוע לטעמכם.

חשבו על העתיד - שדרוג אתר אינטרנט

טעות נפוצה נוספת של בעלי העסק, היא להסתמך על שיתוף הפעולה עם חברת בניית האתרים במונחים של 'כאן ועכשיו'. אלא שהאתר שמוקם עבורכם נועד לשרת אתכם למשך שנים ארוכות, ולכן יש לחתום על חוזה מאותה נקודת מבט.

נסביר: יתכן שקיבלתם הצעת מחיר אטרקטיבית עבור בניית האתר, אבל עלויות שדרוג או תחזוק האתר תהיינה גבוהות מאוד, או לחילופין חברת בניית האתרים תתנער מאחריות זו לחלוטין. אלה שיקולים שיש לקחת בחשבון, שכן אין לדעת מתי תצטרכו שדרוג עבור האתר שלכם.

כל הרכיבים החשובים - שימו לב לפרטים הקטנים

פעמים רבות חברות בניית האתרים מציעות ללקוחות הצעות מחיר מגמתיות מאוד, כאשר הפרטים החשובים באמת לא מעוגנים בהצעה או לחילופין מופיעים באותיות הקטנות. לכן חשוב שבעל העסק ידע מראש אילו רכיבים עליו לחפש שיופיעו בהצעה ואילו לא.

חשוב לבחון את התיאור של הפרוייקט הניתן כנגד ההצעה עצמה. האם הוא כולל את כל עיקרי הדברים שסוכמו בעל פה? יש לבדוק האם קיימת אופציית שדרוגים במידת הצורך, מהם תנאי התשלום והאם קיימים תשלומים עתידיים שיש לקחת בחשבון (לדוגמא, לאחר שנה יועבר תשלום X עבור אחסון האתר והדומיין למשך שנה נוספת).

ככל שתטיבו לסרוק את הצעת המחיר בדקדוק, כך סביר יותר ששום דבר לא יעלם מכם אלא תהיה בטוחים שביצעתם עסקה משתלמת, והחשוב מכל - הוגנת. כדי לעשות זאת בצורה נכונה, זה מצריך הכנה שלכם, למדו את הנושא, תגיעו לפגישה מוכנים ובצעו את הבחירה הנכונה.

לאחר שקראתם את המאמר, מומלץ לקרוא את המאמר הבא:
ייעוץ והכוונה לפני הקמת אתר
ייעוץ והכוונה לפני בניית אתר באינטרנט
מאחר ובניית אתר אינטרנט היא סוגייה מורכבת, שלבסוף תפקידה יהיה לייצג את בעל העסק בבריכה הוירטואלית העצומה, לא מן הנמנע שזה יצטרך לפנות לקבלת סיוע מקצועי.
צור קשר
077-4604410

מלאו את הפרטים לקבלת מידע והצעת מחיר

*
*
*
חובה למלא את המסומן ב
*