כמה עולה לאחסן אתר באינטרנט?

פעמים רבות בעלי עסקים המחפשים קיצורי דרך, בוחנים האם ניתן לוותר על שירות אחסון האתר, עבור האתר החדש שנבנה לכבודם. אלא שעל אחסון האתר, להבדיל משירותים משלימים אחרים, לא ניתן לוותר, שכן ללא השירות הזה, האתר לעולם לא יעלה לאוויר.

כמה עולה אחסוןאחסון אתרים נשמע כמו קונספט מפחיד ויקר לכאורה, ובצדק, הרי מעט מאוד ידוע על הנושא לבעלי האתרים שנכנסים רק זה עתה בתחום. כדי לפזר את עננת הבלבול, הקדשנו מאמר לאחסון האתרים, ובפרט לנושא העלויות, על מנת שבעלי האתרים ידעו למה לצפות בטרם יעלו את האתר לאוויר.

כמה עולה חבילת אחסון לאתר?

זו בוודאי השאלה הראשונה שתשאלו את עצמכם בנושא, שהרי זה עתה סיימתם לשלם עבור בניית האתר, הוצאה שניתן לשער כי לא הייתה קטנה כלל. על אף שהעלויות נוטות להשתנה, ניתן לומר בממוצע כי עלויות האחסון של אתר אינטרנט קטן עד בינוני עומדות על כמה עשרות שקלים בודדים בכל חודש.

למה ציינו שהן משתנות? משום שהן תלויות במספר פרמטרים שאינוודיאוליים לכל אתר, כמו לדוגמא תעבורה, מיקום השרת, נפח אחסון וכן החברה עצמה (בהתאם לשאלה האם היא ותיקה או צעירה יותר). כל הפרמטרים הללו עשויים להשפיע על המחיר הסופי.

אחסון אתרים - לא מתפשרים על איכות!

יהיה טבעי שבעלי האתרים יחפשו שירותים עליהם ניתן יהיה להתפשר כדי לחסוך בעלויות. כפי שאמרנו, העלויות הסופיות של בניית האתר עשויות להיות גבוהות (גם אם הן חד פעמיות), ולכן הצורך לחסוך עומד בבסיס החזון העסקי של כל בעל אתר. עם זאת, בעוד שבתחומים אחרים ניתן לחסוך באמצעות בניית אתר אינטרנט באמצעות מערכת קיימת או עיצוב מוכן מראש- בתחום הספציפי הזה לא כדאי להתפשר.

בדרך כלל החסכון בא על חשבון סוגיית הזמינות והשירות, והרי מדובר בסוגייה קריטית שכן אתם תדרשו שירות מהיר ואמין במקרה של תקלה טכנית שעשויה להתרחש, ללא תלות באיכות החברה שבה בחרתם. חשוב גם לבחור בשירות גיבוי לצד שירות האחסון, שיגבה את כל המידע החשוב השמור על גבי השרת, למקרה שתהיינה תקלות שלא תלויות בחברת האחסון וידרשו שחזור וזמן תגובה מהיר.

קצת על מספרים - מחירי אחסון אתרים

כדי בכל זאת לספק לכם מידע קונקרטי יותר, ליקטנו כמה דוגמאות של מחירים ממוצעים המציעות חברות אחסון אתרים הנחשבות לאיכותיות, ומספקות שירותי תמיכה מקצועיים ושירותי גיבוי לחשבונות האחסון ולאתרים המאוחסנים בשרתי האחסון של החברה:
  • חבילת אחסון בסיסית לדוגמא, העולה 35 ש"ח בחודש או לחילופין 328 ש"ח לשנה, מורכבת מ-500MB שטח אחסון, תעבורת נתונים חודשית 40 גי'גה, דומיין אחד, מערכת הפעלה לינוקס והתקנה בחינם.
     
  • חבילת אחסון מתקדמת לדוגמא, העולה 56 ש"ח בחודש או 548 ש"ח בשנה, מורכבת מ-500MB שטח אחסון, תעבורת נתונים חודשית 40 ג'יגה, דומיינים ללא הגבלה, מערכת הפעלה לינוקס והתקנה בחינם.
     
  • חבילת אחסון גדולה לדוגמא, העולה 97 ש"ח בחודש או 979 ש"ח בשנה, מורכבת מ-1000MB שטח אחסון, תעבורת נתונים חודשית 80 ג'יגה, דומיינים ללא הגבלה, מערכת הפעלה לינוקס והתקנה בחינם.
המלצה על חברת אחסון אתרים

במדריך בניית אתרים אנחנו נמנעים ברוב המקרים להמליץ באופן ישיר על חברה זו או אחרת, אך בשל הרגישות והחשיבות של אחסון אתרים מקצועי ואיכותי, אנחנו מוצאים לנכון להמליץ על חברת אחסון אתרים שאיתה אנחנו עובדים למעלה מ-12שנים.

SPD אחסון אתרים - חברת SPD מספקת שירותי גיבוי לחשבונות האחסון, שירות טכני מקצועי ואדיב, אך במחירים מעט יותר גבוהים (50 ש"ח לחבילה בסיסית לאתר אינטרנט).
לאחר שקראתם את המאמר, מומלץ לקרוא את המאמר הבא:
בחירת חברת אחסון אתרים
איך לבחור חברת אחסון אתרים?
הבחירה בחברת אחסון אתרים היא קריטית לא פחות מאשר הבחירה בחברת בניית אתרים, על אף שנראה לכאורה כי הבחירה השניה חשובה יותר.
צור קשר
077-4604410

מלאו את הפרטים לקבלת מידע והצעת מחיר

*
*
*
חובה למלא את המסומן ב
*