ממה להזהר בעבודה עם חברת בניית אתרים

פעמים רבות בעלי עסקים מקבלים טיפים בנוגע לבחירה בחברת בניית אתרים המתאימה, אך הטיפים הללו מגיעים לרוב ללא ההסתייגויות והאזהרות המתאימות. הרי לצד הדגשים שאליהם חשוב לשים לב, ישנם קריטריונים שמהם כדאי להיזהר.

כדי לבחור בחברת בניית האתרים המתאימה, חשוב לעבוד קודם כל על שיטת הפסילה - דהיינו תנאים או קריטריונים שמראש הופכים את חברת בניית האתרים לפסולה בעיניי בעל העסק. במאמר הבא נעסוק בסוגיה הזו בדיוק- ממה יש להיזהר בעת שבוחרים בחברת בניית אתרים?

ממה להזהר בבחירת חברהבניית אתרים - לא חתונה קתולית!

הטקטיקה הידועה של חברות בניית אתרים, המעוניינות ליהנות מלקוחות לטווח הארוך, היא לכבול אותם אליהן באמצעות חוזה דרקוני. אפשרות נוספת היא לעבוד עם הלקוחות על בסיס השכרה, כלומר הלקוח ישכיר מהחברה את השירות אך למעשה הקוד והזכויות על העיצוב ישארו שמורות לחברה, מה שלא יאפשר ללקוח לנדוד מחברה לחברה בשעת הצורך.

לכן, חשוב להיזהר מהתחייבויות ארוכות טווח, שכן עליכם לקחת בחשבון את העובדה שהאתר שלכם אמור לשרת אתכם במשך שנים ארוכות ולא מן הנמנע שהצרכים שלכם ישתנו בעתיד ואולי תזדקקו לחברת בניית אתרים אחרת. בנוסף, במידה ולא תהיו שבעי רצון מהשירותים הניתנים לכם כיום, הרי לא תוכלו להשתמש באפשרות לנדוד כקלף מיקוח, וחבל.

בניית אתרים אצל מקצוענים בלבד

כמו בכל תחום עסקי, גם כאן ניתן למצוא שפע של מומחים במינוי עצמי, שהם למעשה ילדים שלא אוחזים בניסיון או במידה מספקת של מקצועיות. חברות מסוג זה, שהוקמו בידי צעירים חסרי ניסיון, מציעות מחירי רצפה, מהסוג ששום חברה מכובדת לא תוכל להתחרות בהם.

על פניו נשמע שמדובר בסוגיה שכבר אמורה להדליק נורות אדומות בראש, אבל בפועל, בעלי עסקים רבים המעוניינים לחסוך בהוצאות, מאפשרים למחירים הנמוכים לפתות אותם, מבלי להתייחס לסוגיית התמורה שניתנת בעבור ההשקעה.

חשוב להבין כי הנוכחות באינטרנט אמנם חשובה לכשעצמה, אבל חשוב במקביל גם ליצור את הנוכחות הזו בצורה נכונה. הרי אם האתר הוא כרטיס הביקור שלכם, מן הסתם שלא תרצו שזה יראה לא מקצועי ומביש, אלא תרצו באתר שייצג אתכם בצורה המכובדת ביותר. על איכות משלמים, ולא תמיד מחירי רצפה, ולכן עליכם לשאול את עצמכם, איזה מין אתר אתם רוצים לעצמכם.

תבניות עיצוב מוכנות

יהיו חברות בניית אתרים רבות שיציעו לכם לבנות את האתר שלכם על גבי תבנית קבועה מראש. גם הפעם מדובר באופציה מפתה, שכן לבנות אתר על בסיס תבנית תמיד יהיה זול יותר מאשר לבנות אתר מאפס. הדילמה הזו מחזירה אותנו לשאלה הקודמת - האם כך תרצו שהאתר שלכם יראה? כמו שורה של אתרים אחרים וחוסר ייחודיות?

סביר להניח שהתשובה לכך היא שלילית, שכן כל עסק צריך למצוא את מה שמייחד אותו, ולכן הדבר האחרון שתרצו הוא להיתקל ביום מן הימים באתר מתחרה המעוצב באותה צורה בדיוק. זכרו כי בכל הנוגע לאינטרנט, היכולת להמציא את הגלגל מחדש והמקוריות הם ערכים חשובים ביותר.

לאחר שקראתם את המאמר, מומלץ לקרוא את המאמר הבא:
בניית אתרים - שאלות ותשובות
שאלות ותשובות בנושא בניית אתרים
במאמר הבא ננסה לענות על שאלות חשובות העוסקות בבניית האתר, על מנת שבעל העסק יגיע לפגישה עם חברת בניית האתרים מפוכח ומיודע יותר.
צור קשר
077-4604410

מלאו את הפרטים לקבלת מידע והצעת מחיר

*
*
*
חובה למלא את המסומן ב
*