התקנת מערכת סטטיסטיקות באתר

הדרך הטובה ביותר לדעת האם האתר שלכם מצליח או לא, היא באמצעות בחינת מספר הגולשים שמבקרים באתר מדי יום. ניתוח כמות המבקרים וכן פרמטרים כמותיים נוספים, מאפשר לבעל העסק לבצע הסקת מסקנות לגבי הצלחת האתר ובהתאם לכך - גם לבצע שינויים נדרשים.

כדי לבצע ניתוח מעמיק של אותם קריטריונים, יש צורך להתקין מדד סטטיסטיקה לאתר. את הסטטיסטיקה יש לבחון, כחלק מהפעילות השיווקית של העסק.

סטטיסטיקות לאתרלמה צריך מערכת סטטיסטיקות באתר?

ללא הסטטיסטיקה, אין למעשה שום אינדיקציה לגבי הצלחת האתר. הסטטיסטיקה מאפשרת לא רק לבדוק את כמות הגולשים שמבקרים באתר בכל יום, אלא גם לבדוק פילוחים שונים, לבחון כיצד הגיעו גולשים לאתר או לחילופין אילו מילות חיפוש הם הקישו בגוגל בכדי להגיע לאתר ועוד מידע חשוב ונחוץ להצלחת האתר באינטרנט.

מדובר בכלי שמאפשר לנו להכיר את הגולשים שלנו ברמה המספרית וההתנהגותית. לנתונים הללו יש חשיבות גדולה שכן השינויים שנבצע באתר צריכים להתבסס גם עליהם. סטטיסטיקות הן קריטיות לצורך תהליכי הפקת מסקנות ושיפורים באתר.

התקנת מערכת סטטיסטיקות - Google Analytics

כבר הזכרנו שהסטטיסטיקה היא למעשה כלי שכל אחד יכול להציב באתר שלו. השירות המומלץ והמוביל כיום בתחום שייך, איך לא, לגוגל והוא נקרא "גוגל אנליטיקס". קבלת השירות מאוד פשוטה, והיא מותנית ברישום קצר שבסיומו מתקבל קוד, אותו יש להזין באתר לצורך ניטור. לאחר שתילת הקוד, ניתן יהיה לקבל כבר גישה מלאה אודות נתוני הכניסה ונתוני הגלישה של המבקרים באתר.

לחצו כאן בכדי לעבור לאתר של המערכת

מה חשוב לבדוק בנתוני הסטטיסטיקות באתר?

על פניו נשמע שגוגל אנליטיקס נועד בסך הכל להציג לנו את כמות המבקרים באתר, אבל למעשה הוא כלי חשוב שיכול להציג בפנינו מידע הרבה יותר מפורט. אם רק נשכיל לעשות שימוש במידע הזה, נוכל לשפר את האתר לאין שיעור.

למשל, גוגל אנליטיקס יכול לספק לנו מידע אודות מילות החיפוש הפופולריות שהקישו הגולשים כדי להגיע לאתר. בנוסף, הוא מציג אילו ימים הם הפופולריים ביותר ברמת הכניסות ואילו עמודים זוכים להכי הרבה ביקורים מצד הגולשים.

הוא מראה מאילו עמודים הגולשים בדרך כלל עוזבים את העמוד, כמה זמן הם שוהים בכל עמוד ובאילו דפדפנים משתמשים הגולשים. כפי שניתן לראות, גוגל אנליטיקס למעשה מפלח את התנהגותם של הגולשים ומביא לנו את העובדות, כאשר הסקת המסקנות מוטלת עלינו.

הסיקו את המסקנות החשובות

אילו מסקנות למשל ניתן להסיק? גוגל בודק פרמטר שנקרא Bounce rate, דהיינו גולשים שביקרו באתר וכמעט מיד נטשו אותו. במידה ומדובר באחוז גדול יחסית, הרי שיש בכוחו להצביע על הבעייתיות באתר, ולכן יהיה כדאי לשדרג את האתר באמצעות הפרמטרים הנוספים שבוחן גוגל אנליטיקס ולבחון מה הייתה הבעיה באתר עד כה.


לאחר שקראתם את המאמר, מומלץ לקרוא את המאמר הבא:
איך לאבטח את האתר שלכם?
אבטחת אתר אינטרנט
אם יש משהו חיובי שיצא מכל הפרשייה העגומה של חשיפת כרטיסי האשראי, הרי זו העובדה שהיא הצליחה להעלות מודעות לגבי חשיבות אבטחת האתר.
צור קשר
077-4604410

מלאו את הפרטים לקבלת מידע והצעת מחיר

*
*
*
חובה למלא את המסומן ב
*