עיצוב אתר אינטרנט

מכירים את האימרה 'אל תשפוט את הקנקן אלא מה שיש בו'? מדובר באימרה שמאבדת את הרלוונטיות שלה בעולם האינטרנט, עולם שבו הגולשים לא פעם חורצים את גורלו של האתר רק על פי המעטפת החיצונית שלו.

עיצוב אתר אינטרנטעולם האינטרנט הוא עולם דינמי ומשתנה ובהתאם לכך, הרושם הראשוני של הגולש לגבי האתר למעשה נקבע תוך כמה שניות. כדי למשוך את העין של הגולש ולגרום לו להישאר מעבר לאותן מספר שניות, יש להקפיד על עיצוב אסתטי ומושך. ברגע שסיקרנתם את הגולש מספיק כדי לגרום לו לעבור איתכם את המחסום של אותם רגעים, הרי שמלאכתכם תהיה משמעותית קלה יותר.

המבחן שאחרי הרושם הראשוני

אל תטעו לחשוב שכל הפואנטה של עיצוב האתר הוא בקביעת הרושם הראשוני. עיצוב האתר יכול לשדר רושם מקצועי ורשמי יותר, של אתר אמין ואיכותי, רושם שיותיר את חותמו על הגולש במשך כל ביקורו באתר, ולא רק בשניות הראשונות. זו דרך מעולה להציג עסק קטן בתור עסק גדול ומצליח, הרי בעולם האינטרנט ישנם חוקים נפרדים, ולכן מה שאתם משדרים במרחב הוירטואלי הוא זה שיקבע את דעתו של הגולש לגביכם.

כדי להשיג את התוצאה הרצויה, זו שתציג אתכם כאנשי מקצוע רציניים, חשוב להתייחס לנושא ברצינות הראויה. זה אומר שתצטרכו לפנות למומחים בנושאי עיצוב אתרים. כאן לא תוכלו להתפשר על מעצב דפוס שעיצב לכם את כרטיס הביקור או הבן של השכן שבדיוק סיים ללמוד לבדו לעבוד עם תוכנת עיצוב.

עיצוב אתר אינטרנט הוא לא משימה של מה בכך: יש להקדיש מחשבה מרובה לגבי יכולת הניווט והגלישה של המבקר באתר, לוודא שאין בעיה של חדות בתמונות שעולות לאתר, שלא קיימים בו טקסטים קטנים או בלתי מובנים, ובאופן כללי להבטיח שהכל עומד במקומו. לא דרושה כאן רק יכולת גרפית בסיסית אלא הרבה מעבר לכך, ולכן ככל שתבחרו באיש מקצוע אמין יותר, כך הבחירה גם תשתקף בתוצר הסופי.

תכנון עיצוב לאתר - חפשו דוגמאות והשראות

מאחר ואנשי המקצוע לא נושאים עמם ציון דירוג שיאפשר לנו לבחור באדם המתאים כפי שהיינו רוצים, מוטלת עלינו המשימה לבצע שיעורי בית בטרם הבחירה. מה זה אומר? עלינו להציב מטרות ויעדים לגבי מראה הפיזי האתר, כמובן שרצוי שנבקר באתרים מתחרים כדי להתרשם מהגראפיקה ומהעיצוב המתאימים לנו. אתרים אחרים יכולים ללמד אותנו רבות לגבי הטעם האישי שלנו, ולכן מדובר בחוויה שלא כדאי לדלג עליה.

מאחר ואף אחד מהאתרים הללו לא המציא את הגלגל, זו לא בושה לשאוב מהם השראה גם לצורך עיצוב האתר שלכם. זכרו שזה עובד גם להיפך, ולכן יש ליישם לא רק מודלים מוצלחים שנתקלתם בהם באתרים אחרים אלא גם ללמוד מהטעויות המופיעות בהם (וסביר להניח שהן יופיעו לא פעם).


לאחר שקראתם את המאמר, מומלץ לקרוא את המאמר הבא:
ניהול אתר באופן עצמאי
בניית אתר עם מערכת ניהול תוכן
באמצעות מערכת ניהול תוכן בעל האתר יכול להתחבר מכל מחשב בעל גישה לאינטרנט, ולערוך את האתר כפי שרק ירצה - להוסיף, לערוך ולמחוק עמודים מהאתר ועוד.
צור קשר
077-4604410

מלאו את הפרטים לקבלת מידע והצעת מחיר

*
*
*
חובה למלא את המסומן ב
*