שאלות ותשובות בנושא בניית אתרים

חשיבותו של אתר האינטרנט עבור בעל העסק היא אינה מעורערת, ולמרות זאת, נדמה כי בעלי עסקים רבים, על אף שהם מודעים לצורך שלהם באתר אינטרנט, אינם יודעים להגדיר ממה נובע הצורך וכיצד צריך להיות בנוי האתר.

חברות בניית אתרים רבות נאלצות להתמודד עם בעלי עסקים שאינם יודעים מה רצונם בזירה הוירטואלית, פרט ליעד המרכזי, והוא הקמת האתר. חוסר המיקוד הזה הוא שגורם לבלבול או אי עמידה ביעדיו של בעל העסק, מהסיבה הפשוטה שהיעדים הללו לא הוגדרו במפורש. במאמר הבא ננסה לענות על שאלות חשובות העוסקות בבניית האתר, על מנת שבעל העסק יגיע לפגישה עם חברת בניית האתרים מפוכח ומיודע יותר.

מה צריך להכין לפני שפונים לחברת בניית אתרים?

ראשית, נקדים ונאמר שאיש אינו מצפה שבעל העסק ידע במדוייק כיצד על האתר שלו להיראות. הרי בדיוק לשם כך נועדה פגישת הייעוץ עם חברת בניית האתרים. עם זאת, חברת בניית האתרים לא תדע ליצור תוכנית עבודה קונקרטית אלא אם כן היא תקבל את הקווים המנחים מבעל העסק עצמו.

הקווים המנחים הללו כוללים הגדרת יעדי האתר ומידע כללי אודות היקפו וכמות העמודים שירצה שימצאו בו. מקובל שבעל העסק יעסוק בעבודת מחקר קצרה, יבקר באתרי מתחרים באותו ז'אנר וילקט דוגמאות רלוונטיות אותן הוא אהב ויוכל להציג בפני חברת בניית האתרים.

האם אחרי שהסתיימה בניית האתר ניתן לערוך בו שינויים?

באופן עקרוני, ניתן ואף מומלץ לערוך שינויים באתר לאחר הקמתו, וטבעי שתצטרכו לעשות זאת מעת לעת, כדי לעמוד בסטדנרטים המקובלים כיום ברשת. עם זאת, עוד לפני שבניית האתר הסתיימה וכבר במעמד חתימת החוזה מול חברת בניית האתרים, עליכם לוודא מה תהיה מידת אחריותם כלפיכם במידה ויהיה צורך לבצע בו שינויים.

רוב חברות בניית האתרים לא יתנערו מאחריות אלא ימשיכו לספק ללקוח שירותי עדכון ושדרוג בעבור תשלום על שעות העבודה. חשוב לוודא שזו אכן המציאות במקרה שלכם, ובמידה וכן, כמה תצטרכו לשלם לחברה עבור כל שעת עבודה נוספת.

אחזקת אתר האינטרנט - מי מתחזק את האתר ומי מעדכן בו מאמרים?

כפי שציינו, רוב חברות בניית האתרים לוקחת על עצמן את האחריות לעדכן ולשדרג את האתר במידת הצורך, בעבור תשלום נוסף. במסגרת השירות, מעדכנות החברות את המאמרים והמוצרים באתר. בנוסף, מציעות אותן החברות גם שירותי עריכת המאמרים, משמע הלקוח יכול לחסוך זמן יקר שהיה נדרש ממנו אילו היה צריך לכתוב, לערוך ולעדכן את המאמרים באופן עצמאי.

על מה יש לשלם כאשר בונים אתר אינטרנט?

ישנם כמה רכיבים עליהם נדרש הלקוח לשלם, אשר חלקם קשורים ישירות להקמת האתר בעוד שאחרים הם שירותים משלימים אך הכרחיים אשר נועדו לאפשר את עליית האתר לאוויר:
  • עיצוב האתר - ההיבט הזה דורש זמן ותכנון מרובים, היות והפן הויזואלי משפיע רבות על חוויית הגלישה של המבקרים. העיצוב אינו יכול להיות גנרי ובסיסי, אלא עליו להיות מותאם לעולם המושגים של הלקוח ולקהל היעד.
     
  • תכנות האתר - התכנות הוא החלק הטכני, שכן הוא מקים לחיים את כל ההיבט העיצובי שבו דנו. התכנות הופך את האתר מתמונה חד מימדית לאתר פעיל, מהסוג שניתן לנווט בו, לדלג בין עמודים וללחוץ על כפתורים.
     
  • דומיין - זו דוגמא לשירות משלים, אך הכרחי, שעל כל בעל אתר לרכוש. מדובר למעשה בכתובת האתר, שאותה יש להקליד בשורת החיפוש על מנת לקבל גישה לאתר האינטרנט.
     
  • אחסון אתרים - דוגמא לשירות משלים נוסף, שבלעדיו האתר ישאר אופליין, דהיינו לאיש לא תהיה חשיפה אליו פרט ללקוח וחברת בניית האתרים. אתרי האינטרנט מאוחסנים על שרתי אחסון ובכך הם יוצרים יחדיו את רשת האינטרנט, הזמינה לקהל הרחב.

כמה עולה לבנות אתר אינטרנט?

אם תסיירו ברשת, תגלו שאין כמעט שום אתר שמזכיר בתכונותיו אתר אחר. השוני הזה משפיע בוודאי גם על העלויות, שכן צרכים ודרישות שונות יוצרים עלויות שונות. באופן כללי ניתן לומר כי בניית אתר אינטרנט תדמיתי לעסק תעלה החל מ-3,500 ש"ח, כאשר רוב העלויות הן חד פעמיות.

לאחר שקראתם את המאמר, מומלץ לקרוא את המאמר הבא:
איזה סוג אתר מתאים לעסק שלכם?
סוגי אתרים - איזה אתר אתם רוצים לבנות?
סוגים שונים של אתרים נועדו לשרת סוגים שונים של יעדים ועסקים, ובהתאם לכך ישנם אתרים הנועדו לספק אינפורמציה בלבד, בעוד שבצד השני של המתרס ניתן למצוא אתרים בעלי פלטפורמת מכירה...
צור קשר
077-4604410

מלאו את הפרטים לקבלת מידע והצעת מחיר

*
*
*
חובה למלא את המסומן ב
*