שלבים לבניית אתר אינטרנט מצליח

בניית אתר אינטרנט הוא הליך מורכב, ובהתאם לכך, חשוב לגשת אליו בצורה הנכונה ביותר. מה זה אומר? יש לעבוד על בניית האתר באופן הדרגתי ומובנה, מבלי לוותר על השלבים החשובים בדרך. רק כך תוכלו ליצור לעצמכם אתר אינפורמטיבי, מושך והחשוב מכל - משתלם כלכלית.

השלב הראשון בבניית האתר, עוד לפני שניגשים לעבודה נטו, הוא השלב התיאורטי. השלב התיאורטי חשוב מאוד ואסור בשום אופן לוותר עליו, שכן בשלב זה מתקיים הליך תיאום הציפיות, מוגדרות מטרות האתר והשאיפות ממנו.

פעמים רבות שיתופי הפעולה עם חברת בניית האתרים נופלים דווקא על סעיפים כאלה, כמו למשל תיאום ציפיות, מאחר והצדדים לא ישבו ביחד ודנו באופן קונקרטי לגבי ציפיותיהם מהאתר. לכן, חשוב לבנות מראש אסטרטגיה שיווקית עבור האתר, לחשוב על מטרותיו ועל הקונספט העיצובי שלו, ורק עם התובנות הללו לגשת לעבודה.

תכנון, מטרות ויעדים

כמובן שלא כל בעל עסק מחזיק ביד תוכנית קונקרטית לפיה הוא רוצה שהאתר יבנה. מדובר בתהליך, וכדי להגיע אליו מומלץ קודם כל לענות על השאלה הבאה - מה תרצו להעביר לגולשים באמצעות האתר? מה המסר שתרצו לשדר להם? לאחר שתענו על השאלה הזו, אל תתביישו אלא בקרו באתרים של מתחרים. זו הדרך הטובה ביותר ללמוד מה מושך אתכם ומה מרתיע אתכם בכל הנוגע לעיצוב ולתכני האתר.

עבודה לפי מסמך אפיון אתר אינטרנט

בדיוק כפי שלא מתחילים לבנות בניין לפני שמתקבלות תוכניות העבודה ומתקבל אישור מתאים, כך גם את האתר בונים רק לאחר שנוצרת האסטרטגיה המתאימה ולאחר כתיבת אפיון מקצועי לאתר. חשוב מאוד שחברת בניית האתרים תעבוד בשקיפות מלאה מול הלקוח ותשתף אותו בתהליך העבודה, שהרי המטרה היא לבנות אתר בצלמו ובדמותו, ולכן חשוב שהוא יקח בו חלק פעיל.

כמובן שגם לחברת בניית האתרים יש מילה בנוגע לעיצוב האתר ולהחלטות אסטרטגיות כאלה ואחרות, אך חשוב שכל ההחלטות יתבצעו באופן משותף, תוך קבלת הסכמתו של הלקוח, כדי להבטיח את שביעות רצונו. גם כאן נושא השקיפות חשוב מאוד.

רגע לפני שהאתר עולה לרשת

לאחר שהאתר נבנה, יש להעלות אותו לרשת להרצת ניסיון לצורך בדיקת באגים ותקלות. מדובר בצעד שנועד להבטיח שהמוצר המוגמר יהיה מושלם ולא תהיינה שגיאות לא רצויות כשהאתר יושק באופן רשמי. לבסוף, יש להגיש את התוצר הסופי ללקוח ולקבל את אישורו. רק בתנאי שהלקוח ירגיש שבע רצון מהתוצר, ניתן יהיה להעלות אותו לאוויר לקהל הרחב.

שירותים משלימים להפעלת אתר

חשוב להבין כי השקת האתר לא מתחילה ומסתיימת בבנייתו הפיזית, שכן ישנם מכלול שירותים משלימים שניתן ורצוי לקבל כדי להבטיח את יעילותו ואת הפצתו ברשת. כשאנחנו מדברים על שירותים משלימים, אנחנו מתכוונים למשל לשירותי כתיבת טקסטים, שהרי חשוב למלא את האתר בתוכן רלוונטי, לשירותי קידום האתר, שהרי בלעדיהם האתר ישאר סטטי ולא יבקרו בו גולשים רבים, שירותי אחסון אתרים ורכישת כתובת האתר שהם שירותי חובה להפעלת אתר באינטרנט.

לא תמיד חברת בניית האתרים שבה בחרתם תדע לספק מענה לכל השירותים המשלימים שהוזכרו, אך בתור חברת בניית אתרים מקצועית, עליה לדעת לנהל את הפרוייקט באופן מקצועי מראשיתו ועד סיומו, משמע גם ליצור קשר עם חברות וספקים משלימים בשעת הצורך, כדי למנוע מהלקוח התרוצצויות בין אנשי המקצוע השונים.

לאחר שקראתם את המאמר, מומלץ לקרוא את המאמר הבא:
החשיבות של אפיון אתר
כתיבת מסמך אפיון אתר אינטרנט מקצועי
אם נשווה את הקמת האתר ללידה, הרי שאפיון אתר אינטרנט הוא בעצם ההריון. זה השלב שבו לומדים, מאפיינים ומהרהרים לגבי מה שעתיד לצאת לאוויר העולם.
צור קשר
077-4604410

מלאו את הפרטים לקבלת מידע והצעת מחיר

*
*
*
חובה למלא את המסומן ב
*