כמה עולה לבנות אתר באינטרנט?

בניית אתר היא החלטה עסקית לכל דבר, אשר דינה כדינן של החלטות עסקיות אחרות - כדי להגיע לבחירה הנכונה יש לחקור, להעמיק, לבחון ורק לבסוף לבצע בחירה מושכלת ומיודעת. כמו בכל תחום אחר בעולם העסקים, גם כאן אתם צפויים להיתקל בהצעות מחיר שונות מאוד, המבטאות בין היתר גם איכות עבודה משתנה בין חברה לחברה.

מחירים בניית אתריםכיאה לעולם העסקים, חשוב לדעת להתייחס בסקפטיות להצעות מחיר נמוכות מאוד. אם ההצעה נשמעת טובה מדי מכדי להיות אמיתית - רוב הסיכויים שהיא אכן לא ריאלית. כדי לענות על השאלה מהי הצעת מחיר ריאלית לבניית אתר וכדי להבין על אילו פרמטרים חשוב להעניק את הדעת בעת בחירת חברת בניית אתרים, הכנו עבורכם את המאמר הבא.

מחיר בניית אתר - על מה אנחנו משלמים?

כל בעל עסקים ממולח יודע שלפני שהוא שולף את הארנק, עליו לברר בדיוק על מה הוא מתבקש לשלם. בעולם בניית האתרים ישנן הוצאות מתבקשות מאליו, כמו למשל עלות עיצוב האתר, עלות הקמת המערכת ותכנות האתר, אחסון האתר, רכישת דומיין (כתובת האתר) וניהול תוכן וכתיבת מאמרים (אם כי זוהי לא חובה).

בתור אנשי עסקים עליכם להבין שלא כל הסכום שהלקוח מעביר לחברת בניית האתרים נכנס ישירות לכיסה, שהרי תמיד יהיו אנשי מקצוע משלימים שיקבלו נתח מהתשלום, כמו לדוגמא תשלום לאנשי המכירות, למנהל הפרוייקט וכו', אלו הן הוצאות נוספות שמהוות חלק מתמהיל הצעת המחיר שתקבלו.

הבחירה בחברת בניית אתרים גדולה מאוד, תוביל למשל להוצאות נוספות שלא בהכרח קשורות ישירות לפרוייקט, כמו לדוגמא משרדים מפוארים, תקציבי פרסום וכו'. אלה הן הוצאות חודשיות קבועות שכל חברות בניית אתרים גדולות נדרשות לשלם, ולכן כדי להחזיר את ההשקעה, הן מוכרחות לבטא את העלויות הללו בהצעת המחיר ללקוחות. כדי לקבל את הצעת המחיר האמיתית והנקיה ביותר, מומלץ לבחור חברה על סמך תיק עבודותיה וניסיונה המקצועי, וללא כל ההוצאות הנלוות מסביב.

כמה עולה לבנות אתר אינטרנט דרך חברת בניית אתרים?

הגענו לשאלת השאלות- כמה יעלה לנו בסופו של דבר להקים את האתר? חשוב לזכור שמחירי האתרים הם אינדווידואליים בהתאם לצרכי הלקוח ועשויים להשתנות, ולכן כל המחירים שיובאו כאן הם מחירים ממוצעים ואינם מחייבים:
  • בניית אתר תדמיתי - הכוונה לאתר תדמיתי בהיקף קטן, הכולל מספר מצומצם של דפי מידע, טופס ליצירת קשר, עיצוב מקצועי, אחסון ורכישת דומיין - עלות הקמת אתר תדמיתי תעלה החל מ-3,500 ש"ח.
     
  • בניית אתר אינפורמטיבי - הכוונה לאתר הכולל מערכת לניהול תוכן, הוספת גלריית תמונות, טופס ליצירת קשר, ניהול רשימת תפוצה ומערכות נוספות- עלות הקמת אתר אינפורמטיבי תעלה החל מ-4,500 ש"ח.
     
  • בניית קטלוג - עלות אתר המכיל קטלוג דומה מאוד לעלות בניית אתר אינפורמטיבי, דהיינו המחירים מתחילים מ-5,000 ש"ח. הכוונה לאתר המכיל את האפשרות להוסיף ולערוך מוצרים, למחוק מוצרים, לקבל פניות מלקוחות לפני מוצר מסויים ואפשרויות ניהול נוספות.
     
  • בניית חנות וירטואלית/ אלקטרונית - באופן כללי אנו לא ממליצים לרכוש מערכת של חנות וירטואלית אלא רק לשכור אותה מחברות המציעות שירותי השכרת חנויות כאלה. המחירים הממוצעים נעים בסדר גודל של 100 ש"ח עד 450 ש"ח לחודש. הרציונל העומד מאחורי ההשכרה נובע מכך שרכישת מערכת ייחודית כרוכה בהוצאות גבוהות מאוד, אשר מהן כדאי להימנע בעת הקמת חנות וירטואלית חדשה.
מה עוד כדאי לקחת בחשבון?

זוכרים שהזכרנו שיש עלויות נוספות, בנוסף לעלויות התכנות והעיצוב של האתר? אז מדובר בעלויות שיש לקחת בחשבון בשקלול המחיר הסופי. הכוונה למשל לשירותי קידום האתרים, שירותי כתיבת תוכן לאתר, תחזוק האתר, אחסון האתר, שירות מענה טכני ועוד.

על אף שהשירותים הללו לא קשורים באופן ישיר לאתר, מדובר בשירותים משלימים אשר ברוב המקרים לא ניתן לוותר עליהם, ולכן מומלץ להתייעץ עם חברת בניית האתרים אשר תתאים לכם את החבילה האידיאלית, בהתאם לכל הפרמטרים שצויינו.

לאחר שקראתם את המאמר, מומלץ לקרוא את המאמר הבא:
בחירת חברת בניית אתרים
איך לבחור חברת בניית אתרים?
עליכם לשאוף לאתר את חברת בניית האתרים שתדע לממש את שאיפותיכם באופן המקצועי ועל הצד הטוב ביותר.
צור קשר
077-4604410

מלאו את הפרטים לקבלת מידע והצעת מחיר

*
*
*
חובה למלא את המסומן ב
*