מהו דומיין ולמה אנחנו זקוקים לו?

תארו לעצמכם שהיינו חיים במדינה שבה לאיש אין תעודת זהות: המדינה תהיה נטולת כל סדר וארגון. תרחיש דמיוני זה היה יכול לתפוס גם בעולם הוירטואלי, אילו לאף אתר לא היה דומיין, וכך למעשה לא היה ניתן לאתר אותו.

פעמים רבות כשהלקוח המעוניין להקים אתר שומע את המילה 'דומיין', הוא אינו מבין במה מדובר. רק כשמסבירים לו שדומיין זה למשל co.il, מבין  שלמעשה מדובר בכתובת האתר וזו בעצם ההגדרה הבסיסית והפשוטה לשאלה "מהו דומיין?".

דומיינים - עושים סדר בדברים

אז הבנו כבר שהדומיין הוא הכתובת, או תעודת הזהות אם תרצו, של האתר, אבל ישנם מספר דברים חשובים נוספים שכדאי ללמוד לגביי הדומיין: כל דומיין הוא ייחודי לאותו אתר, ולכן לא יתכן מקרה שבו שני אתרים חולקים אותו דומיין, בדיוק כפי שלא יתכן שלשני בתים באותה עיר תהיה כתובת זהה לצורך העניין, הרי הדבר יצור בלבול מיותר.

ישנן כמה סיומות פופולריות לדומיינים, בנוסף ל-co.il שכבר הוזכרה כאן והיא ייחודית לישראל כמובן. סיומת נוספת פופולרית בארצנו היא org.il שחלקכם בוודאי מכירים. בחו"ל המבחר קצת יותר גדול, כמו למשל com, net, info. הסיומות הללו הן לא מקריות ולרובן ישנה משמעות, כמו לדוגמא org.il שמייצגת אתרים של ארגונים ישראליים. בנוסף, ישנן סיומות הייחודיות למדינות מסוימות, כמו לדוגמא ru עבור רוסיה.

האם כל אחד יכול לרכוש דומיין?

כאן בוודאי אתם שואלים את עצמכם האם תוכלו לרכוש כל דומיין העולה על דעתכם. באופן עקרוני, ובתנאי שהדומיין פנוי כמובן, תוכלו לרכוש כל דומיין שתרצו, וכדאי שהוא יהיה קליט כמובן. עם זאת, קיימת הסתייגות לגבי רכישת דומיינים בעלי סיומות ספציפיות כמו למשל ac.il המשתייכת לעולם האקדמיה או gov.il המשתייכת לאתרים ממשלתיים. במצבים כאלה תצטרכו להמציא אישורים מתאימים על מנת לקבל דומיין כזה.

רכישת דומיין חדש בקלות ובמהירות

רכישת דומיין חדש הוא אינו צעד מפחיד כל כך, יחד עם העלויות הזניחות למדי אשר עומדות רק על 7$ לשנה בלבד עבור דומיין עולמי, או 75 ש"ח לשנה עבור רכישת דומיין ישראלי. לא נורא, נכון? רכישת דומיין היא גם לא חתונה קתולית, שכן אפשר לרכוש דומיין לתקופה של שנה בלבד.

עם זאת, מי שרוכש דומיין לתקופה קצרה כל כך, צריך לשמור את היד על הדופק בסמוך לסיום ההתקשרות, שכן אם תירדמו בשמירה יתכן שבעל עסק אחר יחטוף לכם את הדומיין. מי שלא סומך על עצמו בהקשר הזה יכול לבחור לרכוש דומיין במסגרת שירות מתחדש, דהיינו שירות שימשיך להיות פעיל אלא אם כן תבטלו אותו.

איך לבחור דומיין מתאים לאתר שלנו?

כבר דיברנו על החשיבות בבחירת שם קליט. חשוב לבחור בשם מקצועי, שיגרום לגולשים להבין רק מעצם קריאתו, שמדובר בעולם המושגים הרלוונטי לתחום עיסוקכם. קחו לדוגמא את הדומיין URL.co.il: כמובן שמדובר בשם קליט מאוד, שכן קל לזכור אותו, ובנוסף, ברור לכל שאתר בשם URL יעסוק בעולם האינטרנט, כך שהוא קולע בדיוק למטרה.

לפני שתמהרו לרכוש דומיין תחת השם המבריק שהגיתם, חשוב שתבדקו אם איש לא היה שם לפניכם. כיצד בודקים האם דומיין פנוי או לא? פשוט מאוד, באמצעות הרצת חיפוש באתרים כמו liveDNS.co.il (בדיקת דומיינים ישראליים) ו- godaddy.com (בדיקת דומיינים עולמיים), המאפשרים לגלות את סוגיית הזמינות תוך שניות.
לפניכם רשימת מאמרים מקצועיים בנושא קניית דומיין
בחירת דומיין לאתר שלכם
איך לבחור דומיין מתאים לאתר שלכם?
הבחירה בדומיין המתאים היא לא בדיוק חופשית, היות והיא מותנית בבחירת דומיינים שלא נתפסו בעבר. זו משימה לא פשוטה בכלל כשקיימים כבר מיליוני דומיינים תפוסים.
צור קשר
077-4604410

מלאו את הפרטים לקבלת מידע והצעת מחיר

*
*
*
חובה למלא את המסומן ב
*